Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ActionTec GT784 WN Modem Kurulumu
01.04.2018, 21:15 (Bu konu en son: 01.04.2018 Tarihinde, Saat: 22:11 düzenlenmiştir. Düzenleyen: AirFiber.)
Yorum: #1
ActionTec GT784 WN Modem Kurulumu
** Modem ile bilgisayarı cat kablo ile birbirine bağlayın.**

Adım 1 Kablosuz DSL Modeminizi DSL Hızlı Başlangıç paketinden çıkarın.

Adım 2 Enerji kablosunu DSL Hızlı Başlangıç Kitinizden çıkarın

Adım 3 Enerji Kablosunun küçük ucunu Modemin arkasındaki yerine takın.

Adım 4 Enerji Kablosunun öteki tarafını prize takın.

Adım 5 Açma kapama düğmesinin AÇIK olduğundan emin olun.

Adım 6 Modemdeki Güç Işığının SOLID Yeşil olduğundan emin olun.

Not: DSL ışığı yanıp sönebilir. Bu normaldir. Henüz link oturmamıştır.

Adım 7 Sarı olan Cat 6 kablosunu elinize alın ve bir sonraki adıma geçin.

Adım 8 Sarı Cat Kablosunun bir ucunu Kablosuz DSL Modeminizin arkasındaki Sarı Bağlantı Noktalarından birine takın.

Adım 9 Sarı Kablonun diğer ucunu bilgisayarın arkasındaki Ethernet Portuna takın. Bir Ethernet Portu normal bir Telefon Prizine benziyor, ancak biraz daha büyüktür.

Adım 10 Modemdeki 4 Ethernet ışığından 1 tanesinin Yeşil renkte yandığından emin olun. Bu süreç birkaç dakika sürebilir.

Not: Ethernet Işığı yeşil yanmıyorsa, Sarı Kablonun her iki ucun da doğru şekilde bağlandığından emin olun. Doğru taktınız fakat halenyeşil yanmıyorsa cat 6 kablonuz arızalı olabilir. Başka bir cat kablo ile devam edebilirsiniz.

Adım 11 DSL Hızlı Başlangıç Kitinizden (setinizden) Siyah veya Gri renkte olan Telefon Kablosunu Alın.

Adım 12 Telefon Kablosunun bir ucunu Modem'in arkasındaki Gri Bağlantı Noktasına takın.

Adım 13 Telefon Kablosunun diğer ucunu bilgisayarınıza en yakın Telefon Prizine takın.

Adım14 Bu DSL Modem Dışındaki Tüm Cihazların DSL Hattı ile aynı telefon numarasına sahip olduğundan emin olun.

Adım 15 Enerji ve DSL Işıklarının sabit Yeşil renkte olduğundan emin olun. Bu 30 saniye kadar sürebilir.

Not: DSL Işığı yanıp sönmeye devam ederse, DSL Internet Servis Sağlayıcınızdan DSL hizmetinizin aktif olduğunu teyit edin.

**Modemi Yapılandırın**

Adım 1 Bir Web tarayıcısı açın (Internet Explorer,Google Chrome veya Mozilla). Adres çubuğuna, http://192.168.0.1 adresini girin ve klavyeden Enter tuşuna basın.

Not: Web tarayıcınızı açtığınızda, bir sayfa görüntülenemedi hatası görüntülenebilir. Bu normaldir ve 1. adımdaki talimatları etkilemez.

Adım 2Ana Menü” ekranı belirir. Bir AT & T müşterisiyseniz, buraya tıklayın.

Not: Bu ekran görünmezse, Ethernet bağlantı noktasının Dinamik IP için yapılandırıldığından emin olun.

Adım 3 Hoş Geldiniz” ekranı belirir. Sonrakine tıkla

Adım 4 Modem şimdi AT & T'ye bağlanıyor. Bu işlem 3 dakika kadar sürebilir.

Adım 5 Modemi kurmayı tamamlamak için AT & T çevrimiçi talimatını izleyin.

Adım 6 Bu tarayıcı penceresi görünürse, "Kullanıcı adı" ve "Şifre" yi yazın.

Adım 7 Yeni bir tarayıcı penceresi açın. Bu yeni pencerenin adres çubuğuna, http://192.168.0.1 adresini girin ve klavyeden Enter tuşuna basın.

Adım 8 "Hızlı kurulum" ekranı belirir. "PPPUserName" ve "PPPPassword" metin kutularına 6. adımda yazdığınız Kullanıcı adı ve şifreyi girin. Ardından Uygula'yı tıklayın.

Adım 9 2 dakika bekleyin ve AT & T penceresine dönün ve AT & [b]T kurulum işlemini tamamlayın.

**Tüm Servis Sağlayıcıları içim Modemi Yapılandırma**

Adım 1 Bir Web tarayıcısı açın (İnternet explorer, Google chrome, vs.). Adres çubuğuna, http://192.168.0.1 adresini girin ve klavyeden Enter tuşuna basın.

Adım 2Ana Menü” ekranı belirir. Diğer Tüm Servis Sağlayıcılarını Seç Otomatik Algılama için Buraya tıklayın.

Adım 3Hoş Geldiniz” ekranı belirir. Sonrakine tıkla.

Adım 4 Modem artık İnternet servis sağlayıcınızın ayarlarını tespit ediyor. Bu işlem 3 dakika kadar sürebilir.

Not: Bu ekran görünmezse, Ethernet bağlantı noktasının Dinamik IP için yapılandırıldığından emin olun. Tebrik ederiz! DSL Modem'inizi başarıyla kurdunuz. Artık Internet'e erişebilirsiniz.

Adım 5 Bir sonraki pencerede, İnternet Servis Sağlayınız tarafından sağlanan birincil Kullanıcı Adınızı ve Şifrenizi girin. Sonrakine tıkla.

Not: Web tarayıcınızı açtığınızda, sayfa yüklenemedi hatası çıkabilir. Bu normaldir ve 1. adımdaki talimatları etkilemez.

**4 Kablosuz Bağlantı ve Güvenlik Yapılandırması**

Adım1 EVET düğmesine tıklayın.

Adım 2 Kablosuz ağınız için bir isim seçin ve “ESSID” alanına girin. Ardından devam etmek için NEXT 'i tıklayın.

Adım 3 Evet'i tıklayarak kablosuz ağınızı güvence altına almanız önerilir. Ağınızı korumayı seçmezseniz, Hayır'ı tıklayın ve yüklemeyi tamamlayın.

Adım 4 Kullanmak istediğiniz kablosuz güvenlik türünü seçin, WPA & WPA2'yi kullanmanızı öneririz. Aşağıdaki adımlar WPA & WPA2 kablosuz güvenliğini nasıl etkinleştireceğinizi gösterir.

Not: Diğer tüm kablosuz cihazlarınızın kablosuz ağınıza bağlanmak için seçilen aynı türde kablosuz güvenliği desteklemelidir.

Adım 5 Bir şifre veya önceden paylaşılmış anahtar girin. Anahtar en az 8 karakter uzunluğunda olmalıdır. Devam etmek için İLERİ'yi tıklayın.

Adım 6 Tebrikler” ekranı belirir. DSL Işığı, SOLID Yeşil yanacak ve Internet ışığı yanıp sönecektir. Tebrik ederiz! DSL Modem'inizi başarıyla kurdunuz…..
Tüm Mesajlarına Bak
Yeni Yorum Gönder 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi