Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ethernet Kartı Nedir, Ne işe Yarar
21.03.2018, 21:55 (Bu konu en son: 22.03.2018 Tarihinde, Saat: 21:08 düzenlenmiştir. Düzenleyen: AirFiber.)
Yorum: #1
Ethernet Kartı Nedir, Ne işe Yarar
Ağ Arabirim Kartının(Ethernet Kartı) Avantajları ve Dezavantajları

Bir ağ arabirim kartı, bilgisayarı kablolu bir ağa bağlamak için, ağ adaptörü içerir. Bir NIC yani Ethernet kablosuz ağ kartından daha hızlı, daha güvenilir ve güvenli bir bağlantı sağlayabilir. Bununla birlikte, NIC'ler, internete erişmek için kablosuz bir radyo kullanmadığından daha az taşınabilir ve genellikle daha az kullanışlıdır. Bu sebeple dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere birçok bilgisayar, hem NIC hem de kablosuz radyo sağlar ve bu da koşullara bağlı olarak Internet'e bağlanma şeklini seçme seçeneği sunar.

Hız

Bir ağ arayüz kartı, İnternete hızlı bir bağlantı sağlar. Örnek: bir gigabit NIC, 1 Gbps'ye kadar hızlar sağlar. Kablosuz bağlantının aksine, kablolar duvarlar, zeminler veya diğer engellerden geçerken bile NIC'nin hızı sabit kalmalıdır. Aynı ağdaki farklı üreticilerin NIC'lerini karıştırmak, kablosuz cihazlarda olduğu gibi iletişim hızını etkilememelidir. Video konferans, yüksek tanımlı filmler akışı ve bazı bilgisayar oyunları gibi görevler genellikle bir NIC kullanarak daha pratiktir.

Güvenilirlik ve Güvenlik

Ağ arabirim kartları, ağ düzgün çalışıyorsa, performans veya kullanılabilirlik açısından değişmemesi gereken Internet'e güvenilir bir bağlantı sağlar. Bir NIC, kablosuz bağlantıların ve kablosuz bağlantıların düşmesine ve yeniden bağlanmasına veya tamamen kullanılamamasına neden olabilecek kablosuz yönlendiriciler ve kablosuz yönlendiriciler gibi cihazlardan kablosuz parazite maruz kalmaz. NIC'ler ayrıca daha güvenli bağlantılar sağlar. Bir lokasyondaki kablolu bir internet bağlantısına, aynı konumdaki bir kablosuz iletişimi engellemekten çok daha zordur.

Taşınabilirlik

NIC'ler kablosuz kartlar kadar taşınabilir değildir. NIC ile bir ağa bağlı bir bilgisayarı bir konumdan diğerine taşıdığınızda, bilgisayarı ağdan ayırmanız ve diğer konumda yeniden bağlamanız gerekir. Taşınırken iletişim kurmak için ağı kullanamaz. Diğer yandan, kablosuz radyolar, her iki konum arasında kablosuz kapsama alanı olması koşuluyla, ağ bağlantısını kesmeden bir konumdan diğerine kolayca taşınabilir.

Kolaylık

Bir NIC, kablosuz kart kadar uygun değildir. Örnek: pek çok otel odalarında artık Ethernet bağlantısı sağlamamaktadır; Kablosuz ağ kullanan misafirlere internet servisi sağlanmaktadır. Bir NIC kullanmak için otelin iş merkezini ziyaret etmeniz gerekebilir. İnsanların sıkça İnternet'e (kafeler gibi) eriştiği diğer kamusal alanlar, tipik olarak bir NIC için de kablolu bir bağlantı sağlamamaktadır.
Tüm Mesajlarına Bak
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi